Vánoční trhy 2016

28. listopadu 2016 v 22:00 | Kevi |  Tradice
Kdo nechce trávit předvánoční čas v nákupních centrech, ale raději si chce užít pořádnou atmosféru Vánoc, jako je vůně cukroví, medoviny a svařáku, vyráží na vánoční trhy. Zmíním se tu o několika vánočních trzích ať už o těch domácích či zahraničních.


PRAHA
Jedny z nejkrásnějších trhů na světě jsou ty pražské. Na Václavském, Staroměstském, Tylově a také na náměstí Republiky započaly 26. listopadu a budou trvat až do začátku ledna. Na Staroměstském začalylákat na novou výzdobu z přírodních materiálů a nové prodejní stánky s českým zbožím. Konat se tu budou i dílničky pro děti, připraveno je pro ně také promítání pohádek, večery vyplní kulturní program.

BRNO
Vánoční atmosféru v Brně zahájily trhy na již tradičních místech, jako je náměstí Svobody, Zelný trh anebo Moravské náměstí. Nově také na Dominikánském náměstí. Na brněnských vánočnách trzích naleznete zhruba 200 stánků.

VÍDEŇ
Velmi mnoho čechů se také chystá naštívit trhy ve Vídni. Christkindlmarkt, což je největší trh na Radničním náměstí, má otevřeno již od 12. listopadu. Za návštěvu stojí i vánoční vesnička u zámku Belvedere.

DRÁŽĎANY
Toto saské město chlubí nejstarším vánočním trhem v celém Německu. Striezelmarkt má letos 582 let. Trhy v německých Drážďanech započaly 24. listopadu. Tyto trhy navštíví přes 2 miliony návštěvníků.

A na jaké trhy se chystáte vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 2. prosince 2016 v 14:08 | Reagovat

No jo! Vúně cukroví a svažíku. Já zbožňuju váááánoční trhy. Škoda že není nějaký televizní pořad o vánočních trzích. Rozhodně bych se na něj kouknul.
Pro mně jsou nejlepší trhy ve Vídni. Víden je sama o sobě kouzelná ale o Vánocích to je mnohem vyšší kalibr!
Jinak moc moc moc se mi líbí tvá adresa - Vánoční.blog.cz
Páni! Trhy z Dráždan mají letos už 582 let. To je síla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama